010 - 707 49 00 (bereikbaar van 9.00 tot 16.00 uur)
Nieuws

Capelle aan den IJssel, 6 september 2018

Roeien voor integratie

Gespierde armen, water, zweet – en een flinke portie enthousiasme. Dat waren de ingrediënten van de sloeproeiwedstrijd van zaterdag 1 september jl. Eén van de twaalf deelnemende teams bestond volledig uit Capelse statushouders, vluchtelingen met een verblijfsvergunning.

De statushouders volgen een intensief traject, waarin ze Nederlands leren en ondersteund worden bij hun integratie in de samenleving. In twee jaar tijd maken ze kennis met zo veel mogelijk aspecten van de Nederlandse maatschappij. Water hoort daar natuurlijk ook bij. En hoewel de groep statushouders momenteel druk bezig is met hun werkstages, stonden negen van hen te popelen om mee te roeien.

De inburgeraars waren voor de roeiwedstrijd uitgenodigd door de Lions Clubs van Capelle en Krimpen. Een paar Lions-leden zijn namelijk ‘maatjes’: zij ondernemen activiteiten met de statushouders bij het inburgeren. Ook hielpen ze bij de roeitraining. Nicolette Lima, projectleider Inburgering Nieuwe Stijl van Welzijn Capelle: ‘Ons team heeft genoten. Roeien op de Hollandsche IJssel, langs een molen, met een shantykoor dat de teams begeleidde… de sfeer was top. Familie en kinderen van de statushouders zijn natuurlijk ook gekomen, om aan te moedigen. Ons team heeft niet de IJssel-trofee in de wacht gesleept, maar het was een supermooie vorm van integratie!’

Met grote dank aan de Lions Clubs Krimpen en Capelle voor de sponsoring en ondersteuning.